Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Rally d'Italia Sardinia 1.nap: égető problémák

2011.05.06

Tehát a bajnoki éllvas címvédő vezet az első nap után, ami azért is meglepő, mert egész nap ő takarította a pályákat. Úgy látszik őt ez nagyon nem feszélyezte, és kényelmes, bő fél perces előnnyel állhat oda a másnapi pályák rajtjába-ismét takarítani... A második helyet Petter Solberg szerezte meg, aki a második gyorsaságin 40mp-et veszített egy lelazult turbócső miatt, és állítása szerint már tele van a hócipője a taktikázással, úgyhogy holnap is nyomni fogja. Harmadik helyen áll Hirvonen, aki még defektet is kapott, más gondja nem volt. Negyedik Ogier, miután közel fél percet dobott el taktikázással az utolsó gyorsaságin, közel egy perccel Loeb mögé csúszva. Lehet, hogy tisztább lesz neki az út, de Szardínián sok a gond a 2 autó után már meglévő porköddel... Ötödik helyen Östberg áll, aki bár némi fékgonddal küzdött, egészen jól ment. Hatodik helyen áll a MINI, Sordoval a volánnál; jó jel, hogy egész nap semmi gondjuk nem volt, de azért még van hova gyorsulni. Hetedik helyen áll Ott Tänak, aki egy S2000-es Fiestával gyakorlatilag a porba alázta pl. a mögötte a nyolcadik helyen álló Matt Wilsont is, a többi WRC-s csapatot nem is említve... Ráadásul a dobogós SWRC-sek is a 9-10. helyen állnak Prokop és Hänninen sorrendben. Ma rengeteg sztárversenyző betlizett, Latvala és Novikov felborult, Meeke a MINI-vel sziklát talált el, Henning Solberg alatt pedig csúnyán kigyulladt a Fiesta WRC.

Tehát Szardínián ismét indul az SWRC mezőnye, amit Tänak vezet Prokop, az IRC címvédő Hänninen, Al-Attiyah és Sousa előtt. Al-Attiyah ma inkább a biztonságra törekedett, hiszen két 0 pontos verseny után kezd kicsúszni a bajnokság a kezei közül. Itt is többen kiestek, köztük sajnos Turánék is, akik alatt újra ki akart gyulladni az autó. Mellettük a PS Engineering (PSWRT) által felkészített Fabia is kiesett Brynildsennel, ahogy Karl Kruuda és a deréktól lefelé béna Llovera sem értek ma célba.

Portugália után visszatért a WRC Academy is, ami kezd eléggé érdekes lenni a Fordok műszaki hibái miatt-lehet, hogy a Twingo R2-k jobbak lettek volna... Számokban: 18 versenyzőből 5 ért célba az utolsó szakaszon (nyilván baleset miatt is kiestek), de ez kicsit sok... Visszatérve, Chris Riedemann vezet az első nap után, de nem ülhet a babérjain, hiszen Fahlin és Baldoni is 15 másodpercen belül vannak hozzá képest. A nyitó forduló győztese, Egon Kaur a negyedik, Sergei Karyakin pedig az ötödik.