Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Catalunya Rally 1. nap: Sordo vezet

2009.10.03

Kép Sordo meglepetésre azonnal magához ragadta a vezetést, s 4 gyorsot is nyert gyors egymásutánban, ennek ellenére előnye 5 másodpercnél nem volt több. Sebastien Loeb viszont az utolsó 2 gyorsaságit megnyerte, hátránya 1.6 mp. Hirvonen nem túl meglepő módon nem tudta tartani aszfalton a lépést Sordóékkal, bár még lőtávolon belül van, önerejéből sok esélye nincs előrelépni. Maga mögé is nézelődnie kell, hiszen Petter Solberg a C4-el felturbózva nincs tőle távol. Petter elmondása szerint az autóval egyre jobban megy, és a legnagyobb baja egyelőre a féktávokkal van. Ötödik lett Ogier, akit Latvala követ a hatodik helyen. Hetedik Novikov, akinek a napját feldobta egy kis forgás, de viszonylag épen megúszta, nyolcadik pedig Wilson lett.

Kép Magyar versenyző is megy, Asi és Pikó Zsuzsa az első nap után vezetik az N csportot, és -bár nem PWRC verseny- így is Magyarország legjobb VB-s eredménye van kilátásban, ha minden jól megy.